Vrabotuvanje.com - Презентер - Територија на Р.Македонија - ВТ Компани
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

 • ВТ Компани


 

 

Едукаторот-презентер во ВТ Компани работина B2B  продажба. Ги познава сите брендови и производи со сите функционалности и предности од нивно користење.  Комуницира со тековни и нови потенцијални клиенти. Негува професионални односи со постоечки клиенти и редовно ги информира и е едуцира за сите нови производи и начини на продажба на истите. Креира понуди. Одговорен е пред директорот на компанијата и со него изготвува неделни планови за посети. Присуствува на комерцијални состаноци на двонеделно ниво. 

Има можност да дава предлози за нови решенија кои можат да бидат понудени, да прави анализа на пазарот за нивен пласман. Го штити угледот на комапнијата и ги почитува интерните политики и корпоративна култура.

Едукаторот-презентер во  ВТ Компани работи како дел од динамичен и просперитетен тим, му се обезбедени одлични услови за работа и има можнот за постојан личен и професионален развој и напредок.


ВТ Компани има потреба од следната работна позиција:

Презентер, продажба на терен на РСМ

 

Потребни квалификации:
 • ВСС/ССС
 • Претходно работно искуство во презентација и продажба на терен
 • За предност ќе се смета доколку кандидатот има искуство во продажба на брендирана роба
 • Возраст –околу  30 години
 • Возачка дозвола-Б категорија
 
Клучни задачи и работни обврски:
 • Презентација  и продажба на брендирани оптички рамки и сончеви очила на територија на РСМ
 • Грижа и одржување на продажната роба, средства за работа и др.
 
Потребни карактеристики:
 • Динамични и позитивни личности
 • Поседуваат деловна етика и лојалност
 • Спремни за успеси
 • Умеат и сакаат да работат во тим
 • Почитуваат рокови и процедури
 • Поседуваат продажни вештини и знаења
 • Комункацијата е нивната јака страна
 • Спремни за лична и корпоративна континуирана надградба
 • Поседува возачка дозволаза  Б категорија
 • Поседуваат  компјутерски  вештини (MS Word, Excel, Power Point)
 • Успешно комуницираат на англиски (и друг странски јазик)


Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги испратат преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде