Vrabotuvanje.com - Пекар - Скопје - Специјал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Специјал
СПЕЦИЈАЛ е пекарско-слаткарска фирма со 29 годишна традиција, поради понатамошен развој објавуваме оглас за:
 
ПЕКАР
 
 

Опис на работното место:
  • Задолжен/а за навремено и квалитетно изработување на пекарски производи;
  • Задолжен/а за подготовка на тестото согласно нормативите и рецептурите
  • Се грижи за квалитетот на производите 
  • Врши контрола и прием на суровините; Одговорен е за ажурно водење на документацијата;
  • Прием и подготовка на нарачки; 
 
Потребни квалификации:
  • Завршено минимум средно образование
  • Предходно работно искуство на иста или слична позиција
 
Личен профил:
  • Енергична и темелна личност со одлични комуникациски и организациски способности, чувство за естетика и уредност, како и способност за тимско работење.
 
Ние  нудиме:
  • Динамична работна средина каде активно  се следи и поттикнува успехот во работењето, а напредокот во кариерата на вработените зависи од остварените  резултати.
Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија на преку полето Брза Апликација со назнака за пекар.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде