Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - Денар Дисконт
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Денар Дисконт
 
Денар Дисконт - маркети за широка потрошувачка, има потреба од вработување на кандидат на позиција:
 
КОМЕРЦИЈАЛИСТ
(ЕДНА РАБОТНА ПОЗИЦИЈА)

 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование
 • Познавање на работа со компјутер (познавање на програми за работа во маркет ќе се смета за предност)
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола – Б категорија
 • Место на живеење Скопје
 
Основни одговорности и задачи:
 • Одговорен за извршување на продажба (нарачки) и проследување на истите
 • Грижа за робата во маркетите преку следење на рокови, позиции,  мерчендајзинг и сл
 • Изготвување, проследување и контрола на на документација потребна за набавка и продажба
 
Личен профил:
 • Вредна и одговорна личност                
 • Ведрост, љубезност и комуникативност
 • Лојалност и енергичност
 • Флексибилност за работа на терен
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Способност за работа со дадени рокови и работа под притисок
 • Позитивен став и брзина во работењето
 
Услови
 • Работно време од 08.30 до 16.30 часот секој работен ден (понеделник-петок) 
 • Обука на кандидатите
 • Можност за професионален развој и унапредување 
 • Службено возило, службен телефон 
 • Паричниот износ на основната нето плата за огласеното работно место изнесува 18.000,00 денари почетна плата плус дополнителни бонуси од остварена продажба.
 
Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака “Комерцијалист“
 
 
Напомена:
 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани! 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде