Vrabotuvanje.com - Маркетинг менаџер - Скопје - Наша ТВ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Наша ТВ

 

НАША ТВ – национална и сателитска телевизија, има потреба од вработување на кандидат на позиција:

МАРКЕТИНГ МЕНАЏЕР
(три позиции)
 
Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование (високото образование особено во областа на маркетинг би било предност)
 • Добро познавање на основите компјутерски програми поврзани со маркетинг (WORD, EXCEL, POWER POINT)
 • Претходно работно искуство од минимум 2 години во областа на маркетингот (тв и интернет маркетинг - предност)
Личен профил:
 • Комуникативна и одговорна личност
 • Работливост, брзина и прецизност во извршување на обврските
 • Висока професионалност                
 • Ведрост и љубезност 
 • Лојалност, флексибилност и енергичност
 • Подготвеност за работа под притисок и во постојано движење
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Способност за успешно менаџирање (на себе и сопствените активности, но и на другите во тимот за конечен успех на компанијата)
Работни задачи:
 • Обезбедување на клиенти 
 • Грижа за корисниците (постојни и идни клиенти)
 • Обезбедување на приходи преку продажба на рекламно време 
 • Обезбедување и креирање на производи и услуги (рекламни пакети)
 • Истражување на пазарот, базиран на потребите на клиентите (создавање на база на клиенти)
 • Анализа на пазарот и конкуренцијата
 • Обезбедување на профитабилни и конкурентни услуги и производи 
 • Понуда на PR активности 
 • Следење на остварувањето на бараните резултати (влијанието на рекламирањето врз вкупната продажба) 
 • Изработка на понуди за рекламирање 
 • Продажба на рекламно време 
 • Изработка на договори врз база на прифатени понуди
 • Изработка на медиа планови
Услови
 • Работно време 40 часа неделно 
 • Паричниот износ на основната нето плата за огласеното работно место изнесува 20.000,00 денари плус дополнителни бонуси од остварна продажба.
Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака “Маркетинг менаџер“
 
Напомена:
 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани! 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде