Vrabotuvanje.com - Машинист - ракувач на Багер - Тетово - ЕУРОВИА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машинист - ракувач на Багер

Тетово

Рок за пријавување:

  • ЕУРОВИА ДООЕЛ

 
 
 

 

Станете дел од нашиот успешен тим!
 
Друштво за градежништво, трговија и услуги ЕУРОВИА ДООЕЛ со седиште во Желино, Тетово – една од водечките компании во Македонија со долгогодишно искуство на полето на градежништво, логистика, и трговија со градежни материjали, со единствена цел остварување на високо професионален однос со клиентите, нудејќи навремено и прецизно извршување на услуги и комплетна посветеност кон она што го работи, со цел зајакнување на нашиот тим , објавува Оглас за следната позиција:
 
МАШИНИСТ – Ракувач на БАГЕР
 

Главни одговорности:
  • Ракува со машинеријата и ги извршува сите работи предвидени со соодветната машина 
  • Соработува и координира активностите со надворешни архитекти, инженери и изведувачи ангажирани од компанијата
  • Се грижи за редовно работење и функционирање на машината, 
  • Секојдневно ја проверува и контролира исправноста на градежната машина со која е задолжен;
  • Врши евиденција на извршениот сервис, ставеното гориво, извршените проверки и поправки, чистење и одржување;
 
Потребни квалификации:
  • Средна стручна подготвеност.
  • Работно искуство во ракување со Багерот. 
  • Уверение за ракување со машинерија.
 
Информации за апликација: 
 
Сите заинтересирани кандидати кои сметаат дека имаат вештини и знаење за оваа позиција, треба да испратат свое мотивациско писмо и професионална биографија (CV) преку полето Брза Апликција со назнака “МАШИНИСТ“.  
 
Краен рок за пријавување: 20.10.2019 
или на 
адреса: ул.101 бр. 15, Желино – Тетово
За повеќе информации тел: +389 44 350 991
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде