Vrabotuvanje.com - Рецепционер - Скопје - Hilton Hotels
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hilton Hotels

 

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин. По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворена позиција за Вас.
DoubleTree by Hilton Skopje врaботува:
 
 

Рецепционер

 

Потребни квалификации:
 

 • Минимум завршено средно образование
 • Минимум 2 години претходно работно искуство на иста позиција
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на албански и турски јазик ќе се смата за предност
 • Познавање на работа на компјутер
 

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:
 

 • Прима гости и на основа нивното барање дава потребни информации за хотелот и услугите
 • При доаѓање на гостите им дава потребна информација за хотелските соби, цените и друго
 • Должен е и одговорен за реализирање на превземените обврски во врска со извршените резервации
 • Ги евидентира резервациите по датумот на доаѓање и заминување
 

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:
 

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти

 

 

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите преку полето Брза Апикација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде