Vrabotuvanje.com - Електро инженер - специјалист за проектен менаџмент - Скопје - Електродистрибуција ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер - специјалист за проектен менаџмент

Скопје

Рок за пријавување:

 • Електродистрибуција ДООЕЛ

Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата. 
 
КАРИЕРА ВО ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА 
 
За потребите на одделот Високoнапонски постројки, Група Проект менаџмент, бараме: 

 ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР - СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОЕКТЕН МЕНАЏМЕНТ (М/Ж) 
 

Работни задачи: 

 • Реализација на инвестициски  проекти и проекти за одржување - управување со изградба на 110 kV и 35 kV  водови и 110 /xx kV и 35/xx kV трафостаници - проектен менаџмент
 • Реализирање на проекти по барање на потрошувачи (опремување на ќелии во трафостаници на ЕВН, опремување на блок ќелии во трафостаница  на потрошувач, дислокација и/или каблирање на 35 kV мрежа),
 • Подготовка на концепти, технички и тендерски спецификации, учество на тендери, рамковни договори
 • Координирање на тимот за примарна техника, како и тимот за релејна заштита во насока на реализација на проектите 

 
Потребни квалификации:
 

 • Електро-технички факултет - Енергетика 
 • Познавање и користење на MS Office 
 • Соодветно претходно работно искуство ќе се смета за предност 
 • Одлично познавање англиски јазик   
 • Возачка дозвола Б категорија 
 • Одговорност, флексибилност и тимска работа 
 
 
Доколку сте заинтересирани за кариера во Електродистрибуција испратете куса биографија и мотивационо писмо на jobs.elektrodistribucija@evn.mk најдоцна до 20.10.2019. 
 
Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.  
 
Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде