Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување и трафо менаџмент во Струмица - Струмица - Електродистрибуција ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување и трафо менаџмент во Струмица

Струмица

Рок за пријавување:

 • Електродистрибуција ДООЕЛ

Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата. 
 
КАРИЕРА ВО ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА 
 
За потребите на одделот Високoнапонски постројки, Група oдржување и трафо менаџмент, бараме: 

 ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ И ТРАФО МЕНАЏМЕНТ во СТРУМИЦА (М/Ж) 
 

Работни задачи: 

 • Редовни инспекции, сервисирања/испитување на ЕТР, ДТР и примарна опрема во големи ТС, отстранување дефекти, замена на опрема, реконструкција на опрема во големи ТС до 110kV;
 • Подготовка на соодветни извештаи; 
 • Редовна инспекција/сервис на ЕТР, демонтажа и монтажа на ЕТР по потреба и сите други активности поврзани со ЕТР 
 • Сервис на ДТР во работилница и на терен и сите активности поврзани со ДТР, координација со други Оддели и КЕЦ-ови,   
 • Редовна инспекција/ сервис/испитување/изготвување извештаи/протоколи, замена на примарна опрема во ќелија/поле, замена на останата примарна опрема, 
 • Редовно и термовизиско снимање на опрема во големи ТС и изготвување на извештаи 

 
Потребни квалификации:

 • III-V степен, Електротехничко образование – Енергетика 
 • Пожелно е да има положен испит за управување со електро-енергетски постројки 
 • Возачка дозвола B категорија 
 • Познавање и користење на MS Office 
 • Организациски способности,   
 • Одлични комуникациски вештини 
 • Способност за спроведување задачи во кратки рокови 
 
 
Доколку сте заинтересирани за кариера во Електродистрибуција испратете куса биографија и мотивационо писмо на jobs.elektrodistribucija@evn.mk најдоцна до 20.10.2019. 
 
Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде