Vrabotuvanje.com - Асистент за сметководство и финансии - Скопје - Х. Ф. Вибе ГмбХ & КО. КГ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за сметководство и финансии

Скопје

Рок за пријавување:

  • Х. Ф. Вибе ГмбХ & КО. КГ

Х.Ф. Вибе ГмбX и КO.КГ – подружница во Република Македонија е германска компанија која работи на проект за рехабилитација на железничка пруга Куманово – Бељаковце, Коридор VIII. Поради зголемен обем на работа, имаме потреба од:

АСИСТЕНТ ЗА СМЕТКОВОДСТВО И ФИНАНСИИ​


Работни задачи:
  • Прием, обработка и процесирање на влезни документи и фактури;
  • Подготвување и процесирање на излезни фактури;
  • Соработување со надворешно сметководство и доставување на потребни документи.
Потребни квалификации и вештини за работното место:
  • Завршено високо образование – економски факултет;
  • Претходно работно искуство на иста или слична позиција се смета за предност;
  • Познавање на англиски јазик.
 
Работно време: Од понеделник до петок, скратено или полно работно време (по договор со кандидатот).
 
Работно место: Скопје.

Сите заинтересирани кандидати треба да пратат CV (биографија) преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде