Vrabotuvanje.com - Спа терапевт (масер) - Скопје - Hilton Hotels
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Спа терапевт (масер)

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hilton Hotels

 

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин.
 
По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија
„да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање.
 
Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворена позиција за Вас.
DoubleTree by Hilton Skopje врaботува:
 
 

Спа терапевт (масер)

 

Со работно искуство и познавање на повеќе типови на масажи
Предност имаат кандидатите кои работеле во спа центри кои вклучуваат турска бања, сауна

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:
 
  • Иницијативност, темелност, енергичност и позитивен став
  • Комуникативна, одговорна и лојална личност
  • Самоиницијативност и посветеност на работата
  • Способност за работа индивидуално и работа во тим
     

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите на следната адреса hr@hiltonskopje.com
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде