Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - ИМП Солета
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИМП Солета

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

СОЛЕТА има потреба од лицe на следното работно место:

 КОМЕРЦИЈАЛИСТ
(1 позиција)


Kвалификации:
 • Минимум ССС
 • Претходно работно искуство во теренска директна продажба и претпродажба во иста или слична индустрија
 • Познавање на англиски јазик
 • Активен возач – Б категорија
 • Место на живеење - Скопје
 
Личен профил:
 • Одговорност и исполнителност
 • Флексибилна, комуникативна и динамична личност
 • Лојалност и иницијативност
 
Одговорности и задачи:
 • Остварување  комуникација со коминтенти и изнаоѓање на нови 
 • Следење и унапредување на продажбата 
 • Активна вклученост во наплата на доспеани долгови од коминтенти
 • Секојдневна посета на поголеми и помали маркети  и правење  нарачки

​Вашите пријави испратете ги преку полето Аплицирај.

Разгледување , селектирање и  интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде