Vrabotuvanje.com - Шеф на продажба - Куманово - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шеф на продажба

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ

 

Поради потребите компанијата Детоил Доо Куманово има потреба од 2 (две) лица за работната позиција:

Шеф на продажба

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следниве услови:

 • Високо образование –Економоски факултет 
 • Познавање на работа со компјутер
 • Познавањето на англискиот јазик ќе се смета за предност 
 • Напредни комуникациски и продажни вештини
 • Без работно искуство 
 • Подготвеност за тимска работа
 

Главни активности:

 • Врши контрола над целокупното работење на Бензински станици и ресторани
 • Подготвува распореди за работа
 • Подготвува распоред за годишни одмори, сите видови на отсуства и замени помеѓу вработените
 • Учествува во селекција на кадар со Човечки ресурси
 • Врши евалуација, бодување и контрола на вработените
 • Врши воведна обука на ново вработените
 • Врши редовни обуки на постојните вработени
 • Следи дали се почитуваат правилата и процедурите за работа и предлага нивно подобрување во Човечки ресурси 
 • Се грижи за изгледот на работниот простор и вработените (хигиена)
 • Следи роба на залиха и прави нарачки за потребните производи, согласно претходно одобрени добавувачи 
 • Прави пописи во ресторан и маркет на месечно ниво 
 • Се грижи за правилно функционирање на бензинска станица и ресторан (грижа за инвентарот)
 • Комуникација со клиенти (давање на понуди) за помали корисници, следење на конкурентски цени за плин и следење на конкурентски цени за потрошен материјал
 • Одговара за спроведување на стандардите за   за работа и подобрување на квалитетот на 
 • Работата согласно политиката за квалитет
 • Безусловно ги применува сите пропишани мерки и правила на однесување за заштита на здравјето и безбедноста при работа
 
 
Доколку имате желба да бидете дел од успешен тим и сте заинтересирани за интересна и динамична работа, а воедно ги поседувате потребните квалификации, испратете ја Вашата кратка биографија.
  
Апликациите се поднесуваат преку полето “Брза Апликација”.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде