Vrabotuvanje.com - Продукт Менаџер - Скопје - Nova Office
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продукт Менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Nova Office


 

 

 

Компанија од ИТ Сегмент има отворено оглас за работна позиција:
Продукт Менаџер


 

Опис на работно место: 
 • Анализирање на продажбата и планирање на набавки 
 • Следење на залихата и оптимизирање на истата
 • Планирање на продажни активности
 • Преговарање со добавувачи и одржување на односи
 • Познавање и анализа на спецификациите на производите
 • Внес и ажурирање на податоците за производите
 • Изработка на документација
 • Следење на побарувањата и обврските кон добавувачите
 • Анализа и следење на развојот на пазарот во соодветниот сегмент
 • Следење на статистиката за продажба
 
Квалификации: 
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција 
 • Образование : Пожелно е ВСС 
 • Одлично познавање на Англиски Јазик
 • Одлично познавање на MS Office ( Excel , Word , Power Point )
 • Возачка дозвола Б Категорија
 
 Лични карактеристики:
 • Способност за градење професионален однос со клиенти на долг рок
 • Тимски дух и воспоставување на колегијални односи 
 • Аналитички способности
 • Чесност,доверба и лојалност на високо ниво
 • Организациски вештини
 • Постигнување резултати врз основа на лични перформанси
 • Инцијатива,упорност,одговорност,самомотивираност
 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават
преку полето Брза Апликација
 
Ќе бидат исконтактирани само оние кандидати кои ќе влезат во потесен избор.
Огласот е отворен до 15.11.2019. 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде