Vrabotuvanje.com - Касиери - Скопје - Електроелемент
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Електроелемент

Друштвото Електроелемент ДОО има потреба за вработување на работници за следното работно место во подружницата ЕЛЕКТРОМЕТАЛ КАРПОШ во Скопје, со седиште на ул. Манапо бр. 3, Скопје:
 
Касиери

 
Потребни квалификации:
 • Средно образование
 • Искуство со работа со материјален програм 
 • Задолжително познавање на Office пакетот
 • Задолжително познавање на работа со компјутери
 • Комуникативност и услужливост кон клиентите
 • Способност за тимска работа и работа во смени
 • Работа со документи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон;
 • Врши наплата на продадена трговска стока или услуга во готово или безготовински со кредитни и дебитни картички или друг тип на безготовинско плаќање;
 • Континуирано учење на техничките карактеристики на производите за продажба;
 • Други работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон;
Вашето CV, доставете го преку полето Брза Апликација или на адреса Електроелемент ДОО Скопје ул. Перо Наков бр.25  со назнака на работното место за кое конкурира најдоцна до 25.11.2019 година.
 
 
Напомена
Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
Некомплетните и ненавремени апликации како и апликации без назнака нема да се разгледуваат. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде