Vrabotuvanje.com - Електроинженер / Електротехнчар (м/ж) - Скопје - ТЕХНИЧКА СИГУРНОСТ-БМВ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електроинженер / Електротехнчар (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТЕХНИЧКА СИГУРНОСТ-БМВ
 • Адреса: бул.Свети Климент Охридски бр.58б, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.tehnickasigurnost.com.mk/

Друштвото за проектирање, монтажа, испитување и инженеринг ТЕХНИЧКА СИГУРНОСТ - БМВ Мирко Д.О.О.Е.Л. Скопје, е стручна и професионална организација регистрирана во областа на техничко испитување и анализа.

Нашите цели се навремено, квалитетно и ефикасно извршување на услугите, задоволување на барањата на клиентите и исполнување на сопствените очекувања и цели.

ТЕХНИЧКА СИГУРНОСТ - БМВ Скопје има потреба од следната работна позиција:
 

ЕЛЕКТРОИНЖЕНЕР - ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР

Опис на работна позиција: Испитување и верификација на исправност на громобрански и електрични инсталации, електрични уреди, опрема и производи. 


Потребни квалификации:

 • Образование: Дипломиран електроинженер - енергетска насока;
 • Пожелно е претходно работно искуство во дејноста;
 • Како предност ќе се земат предвид лиценци од комора на архитекти, безбедност и здравје или за енергетска ефикасност;
 • Добро познавање на англиски јазик;
 • Добро познавање компјутерски пакет office и auto cad;
 • Поседување возачка дозвола Б - категорија.


Посакувани карактеристики на кандидатот: 

 • Способност за тимска работа;
 • Подвижност и приспособливост на настанати ситуации;
 • Желба за активност и напредок;
 • Флексибилност, ажурност и точност.


Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде