Vrabotuvanje.com - Рецепционери - Скопје - Alexandar Square
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Alexandar Square

Хотел ALEXANDAR SQUARE има потреба од две лица за следната работна позиција:

Рецепционери

 

Потребни квалификации:

 • ССС или ВСС
 • Со работно искуство во бараната област
 • Познавање на  MS Office пакет програми (Word i Excel)
 • Одлично познавање на англиски јазик (познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност)

 
Профил на личноста:

 • Одлични организациски и комуникациски способности
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 • Динамична, темелна личност насочена кон остварување на резултати
 • Одговорна, лојална и трпелива личност

 
Опис на работно место:

 • Организирање и координирање на административна работа
 • Прием на гости
 • Воспоставување контакти со гостите и клиентите
 • Водење евиденција и креирање на дата база на гостите
 • Позитивни, тимски ориентирани и спремни да се носат со предизвици на работното место

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да гo достават преку полето Брза Апликација

Напомена: Само апликациите на кандидадите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат разгледани

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде