Vrabotuvanje.com - Координатор за продажба - Организатор на настани - Скопје - Македонија Турист
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Координатор за продажба - Организатор на настани

Скопје

Рок за пријавување:

 • Македонија Турист
 • Адреса: Филип Втори Македонски, 5, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://makedonijaturist.com.mk/

 

Македонијатурист, за Хотел "Холидеј Ин" Скопје, има потреба од следната работна позиција:

КООРДИНАТОР ЗА ПРОДАЖБА – ОРГАНИЗАТОР НА НАСТАНИ (Events Executive)

 

Потребни квалификации:

 • Високо образование
 • Пожелно работно искуство во областа
 • Познавање на англиски јазик
 • Креативност, организираност, самоиницијативност
 • Динамичност, желба за работа и тимски дух


Работни задачи: 

 • Помага во организационата постапка за распоредувањето на просториите за одржување на конференции и банкети
 • Се грижи за постигнување оптимална продажба на услугата на краткорочна и долгорочна основа согласно утврдените стандарди на хотелската процедура
 • Одржува контакт и воспоставува комуникација со редовните и со нови клиенти
 • Се грижи сите бизнис договори да бидат проследени преку планерот на настани и внесени во работен налог
 • Воспоставува контакт со сите одделенија во хотелот и ги промовира сите негови области
 • Следи, подготвува и организира настани согласно тендер и тендерска документација 


Ние нудиме:

 • Пријатна работна атмосфера 
 • Регрес и платен одмор согласно Законските нормативи
 
Испратете го Вашето CV електронски преку полето Брза Апликација!
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде