Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ка - Скопје - Solun Hotel & Spa
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • Solun Hotel & Spa

Solun Hotel & Spa има потреба од следната работна позиција:

РЕЦЕПЦИОНЕР/КА


Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование
 • Минимум 1 година претходно работно искуство на иста позиција
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа на компјутер
 • Општо познавање за водење на спа цента и услуги за масажи

Одговорности и задачи:

 • Прима гости и на основа нивното барање дава потребни информации за хотелот и услугите
 • При доаѓање на гостите им дава потребна информација за хотелските соби, цените и друго
 • Должен е и одговорен за реализирање на превземените обврски во врска со извршените резервации
 • Ги евидентира резервациите по датумот на доаѓање и заминување

Личен профил:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти

 
Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде