Vrabotuvanje.com - Референт за обработка на нарачки во сектор услуга на клиенти - Скопје - ESI (Employment Services International)
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за обработка на нарачки во сектор услуга на клиенти

Скопје

Рок за пријавување:

 • ESI (Employment Services International)
 
 
 
Најголемиот снабдувач на горива во земјата ОКТА АД-Скопје, во соработка со Агенција за вработување и посредување ЕСИ, објавува оглас и нуди можност за вработување на еден извршител на работната позиција:
 
Референт за обработка на нарачки во сектор Услуга на клиенти 
 
 
РАБОТНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:
 • Отварање налози за утовар
 • Проверка на финансиската состојба на купувачот
 • Изготвување на документи за извоз и реекспорт
 • Изготвување на листа на возила (конвој) наменети за извоз
 • Изготвување на испратници и изјави за сообразност при директна испорака на нафтени деривати
 • Контакти со клиенти
 • Изготвување на фактури врз основа на ценовниците (по потреба)
 • Достава на документи во рамки на ОКТА
 
ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • Минимум ССС (средна стручна спрема) - предност ќе има имаат кандидати од економски насоки
 • Работното искуство не е предуслов,  
 • Претходно работно искуство со слична проблематика, работа со SAP информациски систем ќе се смета за предност
 • Активно познавање на англиски јазик 
 • Одлично познавање на МS Office пакетот 
 • Б-категорија возачка дозвола
   
ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:
 • Комуникациски вештини
 • Мобилност, ориентираност кон тимска работа
 • Вештина за управување со време
 • Организациски вештини, одговорност и иницијативност
 • Доверливост, чесност, лојалност
 • Објективност, непристрасност
НУДИМЕ:
 • Работа во позитивна и просперитетна работна средина 
 • Работно време: 08 – 16ч; По потреба се оди во две смени 07 – 15ч и 15 – 23ч 
 • Организиран превоз до работа
 • Организирана исхрана
 • Плата и други бенефиции согласно интерната политика на компанијата
 
Ги поттикнуваме кандидатите кои ги исполнуваат наведените критериуми, своите биографии да ги испратат преку полето Брза Апликација и да ја наведет позицијата за која аплицираат.
 
Само селектираните кандидати ќе бидат контактирани. Доколку не бидете одбрани за оваа позиција, Вашите биографии ги чуваме во нашата дата база со можност за повикување на идни соодветни огласи.
 
Доколку не сакате Вашата биографија да биде сочувана, наведете ја таквата информација во Вашата електронска порака.
 
 
ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде