Vrabotuvanje.com - Кординатор - Скопје - ArcelorMittal
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ArcelorMittal

 

АрцелорМиттал Скопје, дел од групацијата Либерти Стил, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
 
Кординатор (работна единица Машинско одржување)
 

Клучни одговорности
 • Kоординирање, развивање и градење на тимот за машинско одржување 
 • Спроведување на плановите за превентивно и планско одржување како и годишните ремонти 
 • Одржување блиска соработка со останатите тимови во компанијата со цел подобрување на работењето
 • Одржување на сите потребни системи и пратење на сите процедури за да се осигури безбедноста на линиите
 • Намалување на застои на линиите
 • Воведување на активности за подобрување
 
Потребни познавања и вештини
 • Одлични познавања од областа на хидраулика и пневматика
 • Искуство од мин. 5 години во областа на одржувањето (во производна средина)
 • Средно стручно образование
 • Одлични лидерски вештини, способност за ментотирање и работа во тим
 • Професионална екпертиза
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за позиција – Координатор“ најдоцна до 23.11.2019 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде