Vrabotuvanje.com - Асистент сметководител - Скопје - ESI (Employment Services International)
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ESI (Employment Services International)
 
 
 
 
За вработување кај наш реномиран клиент кој се занимава со продажба на автомобили, потребен е кандидат на позиција: 

АСИСТЕНТ СМЕТКОВОДИТЕЛ 


Опис на работни задачи:

 • Книжење на целокупна книговодствена документација
 • Примање влезни и излезни фактури и нивна евиденција
 • Префактурирање на трошоци, ликвидирање на фактури
 • Работа со благајна
 • Подготовка на статистички извештаи


Бараме:

 • Високо образование – Економски факултет
 • Со или без работно искуство 
 • Активно познавање на Англиски Јазик 
 • Одлично познавање на работа со компјутери (МS Office)
 • Работа со сметководствени програми
 • Возачка дозвола: Б категорија


Понуда: 

 • Работа на полно работно време од 09:00 до 17:00
 • Обезбедена обука 
 • Динамична работна средина
 • Фер и коректно плаќање 
 
Своите биографии испратeте ги преку полето Брза Апликација и наведете ја позицијата за која аплицирате или аплицирајте директно на www.esi.mk.
 
 
ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде