Vrabotuvanje.com - Хемиски техничари и Дипломирани хемиски инженери - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хемиски техничари и Дипломирани хемиски инженери

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 38 години, со повеќе од 200 вработени, од кои над 90 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Airbus, Boeing, Bosch, Siemens…

 

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на:

1. Хемиски техничари, за оператори за работа на процесни линии
2. Дипломирани хемиски инженери, за процес инженери


Потребни квалификации: 
  • Завршено средно училиште: хемиско (со или без работно искуство)
  • Завршен факултет, пожелно Природно-математички факултет - неорганска хемија или Технолошко-металуршки факултет (со или без работно искуство)
Кандидатите треба да ги исполнуваат и следните услови:
  • Способност за следење на континуирани обуки, да се дисциплинирани,  одговорни и посветени на работата
  • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери
Компанијата обезбедува:
  • Организиран превоз од и до работното место 
  • Обуки за позициите оператори и процес инженери 
  • Склучување на договор за работа 

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат да достават кратка биографија - CV 
(задолжително со фотографија, адреса, телефон и датум на раѓање) и скенирано уверение за завршеното образование (со оценки) во рок од 1 месец од денот на објавување на конкурсот преку полето “Брза Aпликација”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде