Vrabotuvanje.com - Продавачи - Касиери - Загреб и на Истра во градовите: Пореч, Пула, Умаг и Лабин - Република Хрватска - SPAR HRVATSKA d.o.o
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавачи - Касиери

Загреб и на Истра во градовите: Пореч, Пула, Умаг и Лабин - Република Хрватска, Хрватска

Рок за пријавување:

 • SPAR HRVATSKA d.o.o
Miniso
SPAR HRVATSKA е компанија – членка на СПАР Австрија Група, која делува на територија на Република Хрватска од 2005 година. Еден од најголемите трговски ланци во Република Хрватска до денес има 93 СПАР Супермаркети и 21 ИНТЕРСПАР хипермаркети со над 4300 вработени и планови за натамошен раст. 

СПАР Хрватска (во соработка со Вработување ХР Солутионс) објавува оглас за регрутирање на кандидати за работна позиција: 
 
 
 
ПРОДАВАЧИ - КАСИЕРИ (60 работни места)
(во Загреб и на Истра во градовите: Пореч, Пула, Умаг и Лабин - Република Хрватска)
- Претходно работно искуство е пожелно, но не е задолжително -
 
 

Опис на работни задачи и обврски:
 • Работа на каса
 • Изложување и редење на производите на полиците во маркетите
 • Контрола на квалитетот на производите и нивните рокови на траење
 • Полнење на полиците со производи и контрола на изложените цени
 • Учество во планирање и управување со залихи
 • Придржување до интерни процедури и упатства за работа.
 
Потребни квалификации:
 • Минимум средно образование
 • Пожелно е предходно работно искуство во продажба
 • Познавање на хрватски јазик ќе се смета за предност
 • Способност за одлична комуникација и услужување на купувачи
 • Способност за тимска и индивидуална работа
 • Висок степен на лична одговорност и иницијатива во работењето
 • Важечки македонски пасош.
 
Услови за работа:
 • Работно време од 40 работни часа неделно 
 • Можност за прекувремена работа и дополнителен приход
 • Обезбедени средства за топол оброк 
 • Обезбедено сместување за времетраење на договорот за работа 
 • Обезбеден месечен билет за градски превоз 
 • Покриени трошоци за издавање на дозвола за работа и престој во Хрватска
 • Платена повратна карта за одмор и посета на семејството во Македонија за работниците кои ќе работат повеќе од 6 месеци.
 
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Аплицирај со назнака за позицијата “Продавачи – касиери за СПАР Загреб“ и “Продавачи – касиери за СПАР на Истра“
најдоцна до 22.11.2019 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде