Vrabotuvanje.com - Асистент на продажба - Скопје - ДТУП Шатци ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент на продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДТУП Шатци ДОО
 • Адреса: Ул. Маршал Тито бр. 64, Тетово

АСИСТЕНТ НА ПРОДАЖБА

Schatze Парфимерии е македонски луксузен бренд, специјализиран за продажба на парфеми, декоратива и препаратива од врвни брендови. 
Продажбата на нашите производи опфаќа работа со поединци на коишто треба да им се сослушаат потребите и да им се понудат соодветните продукти кои ги нудат луксузните брендови.
 

Schatze парфимерии имаат потреба од следната работна позиција:

АСИСТЕНТ НА ПРОДАЖБА


Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС
 • Познавање од офис пакетот – основно ниво
 • Работно искуство во областа на продажба со директна комуникација со купувачи ќе се смета за предност

Главни обврски и одговорности на позицијата:

 • Позитивен однос и убедливост при комуникација
 • Ориентираност кон потреби на купувачот
 • Примена на продажни техники и вештини
 • Работа во тим

Личен профил:

 • Мотивација за работа во тим
 • Комуникативност и преговарачки вештини
 • Примерен и одмерен пристап

Ние нудиме:

 • Редовна месечна плата
 • Можност за напредување
 • Можност за бонуси од извршена продажба
 • Пријатна работна атмосфера
 
Доколку сте заинтересирани испратете ја Вашата Професионална биографија преку полето “Брза Апликација"
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде