Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Наша ТВ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Наша ТВ

 

НАША ТВ – национална и сателитска телевизија, има потреба од вработување на кандидат на позиција:

СМЕТКОВОДИТЕЛ – 1 позиција
(Неопределено работно време)

 
 

Потребни квалификации:

 • Високо образование – Економски Факултет 
 • Лиценца за овластен сметководител – ќе се смета како предност
 • Работно искуство во сметководство од најмалку 3 години
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутер, MS Office пакетот и сметководствени програми (знаење на ЦФМА и ЗОНЕЛ се смета за предност)
 • Искуство во изготвување на завршна пресметка


Одговорности и задачи:

 • Книжење на влезни и излезни фактури
 • Пресметка на плата, ДДВ пријави, изготвување на завршна сметка
 • Водење на финансиско сметководство
 • Работа со документи, работа со MS Office
 • Следење на законски регулативи и сметководствени страндарди
 • Водење на материјално сметководство


Личен профил:

 • Трудољубивост, совесност и предаденост во работата 
 • Комуникативност, љубезност, точност
 • Одлични комуникациски способности
 • Лојалност, иницијативност и позитивен став
 • Тимски работник
 
Почетна плата: 24.000,00 денари
 

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата кратка биографија преку полето Брза Аплкација, со назнака:
“за оглас за Сметководител”.
 
Огласот е активен 30 (триесет) дена од објавувањето.
 
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде