Vrabotuvanje.com - Електро инженер (специјалист) во Велес (м/ж) - Велес - Електродистрибуција ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер (специјалист) во Велес (м/ж)

Велес

Рок за пријавување:

 • Електродистрибуција ДООЕЛ

Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата.  
 
КАРИЕРА ВО ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА 
 
За потребите на Корисничкиот Енерго Центар Велес во Група 1, бараме: 
 
ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР (СПЕЦИЈАЛИСТ) ВО ВЕЛЕС (М/Ж) 

Работни задачи: 

 • Обработка на барања и поплаки од корисниците,
 • Планирање и проектирање на електроенергетски објекти,
 • Контрола и надзор на изградба/пуштање во работа на електро-енергетски објекти и приклучоци на корисниците,
 • Прием, обработка, чување и средување на документација, 
 • Контрола на приклучоци и мерни места. 

 
Потребни квалификации:

 • Електро-технички факултет - Енергетика, 
 • Познавање и користење на MS Office,   
 • Познавање на англиски јазик ќе се смета како предност, 
 • Способност за работа во рокови, 
 • Возачка дозвола,   
 • Исполнителност и одговорност,   
 • Флексибилност,   
 • Тимска работа. 
 
Испратете ја Вашата куса биографија и мотивационо писмо на jobs.elektrodistribucija@evn.mk најдоцна до 12.12.2019. 
 
Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.  
 
Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност.  
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде