Vrabotuvanje.com - Graduate Trainee in Procurement – Distribution Unit Macedonia / Skopje, Macedonia - Скопје - Атлантик група
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Graduate Trainee in Procurement – Distribution Unit Macedonia / Skopje, Macedonia

Скопје

Рок за пријавување:

  • Атлантик група
 
 

Доколку сте на самиот почеток од вашата кариера и притоа барате искуство преку кое ќе ја видите пошироката слика на бизнисот, тогаш програмата Atlantic’s Graduate Trainee (AGT) е токму она што го барате. AGT е 12-месечна програма наменета за штотуку дипломирани студенти во потрага по своето прво работно искуство. Како Trainee ќе имате можност да искусите како е да се работи во голема компанија и какво е чувството кога ќе ја добиете првата примамлива плата.

Graduate Trainee in Procurement – Distribution Unit Macedonia / Skopje, Macedonia
 

Што можете да очекувате од оваа позиција:

  • Ќе научите за компанијата и другите оддели во Атлантик Група
  • Ќе работите со тим кој ќе ви помогне во оперативните задачи
  • Ќе учествувате во целиот процес на набавка на производи
  • Ќе стекнете искуство во комуникација со шпедиции, изработка на документација и координирање на процесот на набавки од добавувач до дитрибутер
  • Ќе работите на проект поврзан со набавки со поддршка на ментор
  • Ќе учествувате во во едукации и други развојни активности како дел од програмата Atlantic Graduate Trainee Program
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде