Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - КИСИ-ЛОГИСТИК-КС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Огласот не е активен. Пријавувањето е невозможно.

Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • КИСИ-ЛОГИСТИК-КС

Киси Логистик КС е дистрибутер на прехрамбени прозводи за широка потрошувачка, искусен професионалeн тим, силна визија и добра стратегија за задоволување на потребите на крајните потрошувачи.
 
Нашиот искусен и професионален тим е подготвен да одговори на секое барање за квалитетна дистрибуција до секое продажно место. Како компанија градиме стабилна дистрибутивна мрежа, соодветен асортиман и добро опремен магацински простор заедно со широк возен парк.
 
Силната визија и напорната работа придонесоа нашата компанија да расте и да претставува пример за сериозна компанија. Клучниот фактор за нашиот растеж е тоа што секогаш сме фокусирани на нашите клиенти.
 
За подетални информации за нашите брендови, прочитајте на нашата веб страна:
 
Поради зголемување на своето портфолио и зголемениот број на купувачи имаме потреба од​:

комерцијалистИ

УСЛОВИ ЗА РАБОТА:

 • Возило,
 • Мобилен,
 • Уред за порачки,
 • Работна униформа (dress code)

РАБОТНО ВРЕМЕ: Понеделник до петок

ОБРАЗОВАНИЕ: Минимум ССС (пожелно е економска насока и за предност ќе се смета  маркетинг менаџмент)

ВЕШТИНИ:

 • Работа со Microsoft Office (посебно со Excel)
 • Aнглиски јазик, албански ќе се смета за предност
 • Тимски работа
 • Натпреварувачки дух, самоиницијативност, одговорност, дисциплинираност, комуникативност
 • Насоченост кон решавање на проблеми и приговори од купувачи

ИСКУСТВО:

 • Пожелно работно искуство - минимум 2 години како класичен комерцијалист
 • Развиени релации со купувачи во наведениот географски регион 
 • Предност имаат и лица со искуство во продажба во сегментот на млечни и месни категории како и познавање на продажбата на маслинки

КОМПАНИСКИ ОБУКИ: Лицата кои ќе бидат примени ќе имаат во понатамошното работење, можности за надоградба преку учество на компаниски тренинзи.

Можност за напредок во продажната хиерархија.

 

Вашите пријави испратете ги преку полето Аплицирај.

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде