Vrabotuvanje.com - Презентер и продавач на оптички рамки и сончеви очила на терен - Територија на Р. Македонија - ESI (Employment Services International)
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Презентер и продавач на оптички рамки и сончеви очила на терен

Територија на Р. Македонија

Рок за пријавување:

 • ESI (Employment Services International)
 
 
 
 
За вработување кај наш реномиран клиент кој се занимава со големопродажба
на оптички стакла потребно е: 
 
Презентер и продавач на оптички рамки и сончеви очила на терен (низ цела Македонија)
 
 
 
ЗАДАЧИ:
 • Презентирање, нудење и продажба на брендирани оптички рамки и сончеви очила
 • Прием на стока
 • Грижа и одржување на продажната стока, средствата за работа и др.
БАРАМЕ:
 • ССС и ВСС
 • 2 години работно искуство во презентација и продажба на терен
 • Смисол за продажба и презентација на брендирана роба и упорност
 • Јасно изразени комуникациски вештини
 • Високоодговорна и изградена личност
 • Течно познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на Word и Excel 
 • Возачка дозвола: Б категорија
НУДИМЕ:
 • Почеток на работен однос: веднаш
 • Договор на определено работно време од 6 месеци, а потоа на неопределено
 • 40 часа работно време, 5 дена во неделата од Понеделник до Петок во времетраење 08:30-16:30 часот 
 • Годишен одмор: според ЗРО
 • Нето плата: 20.000 денари 
 • Дополнителен процент од остварена продажба
 
Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги преку полето Брза Апликација и наведете ја позицијата за која аплицирате.
 
ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде