Vrabotuvanje.com - Вработување во оддел „Логистика и транспорт“ - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработување во оддел „Логистика и транспорт“

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 
Вработување.ком за потребите на свој клиент објавува оглас за работна позиција во одделот во:
 

„Логистика и транспорт“
(Скопје)

 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Завршено високо образование ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на  работа со компјутери (познавање на MS Office пакет)
 • Солидни оргaнизациски и комуникациски вештини
 • Претходно работно искуство во наведената позиција ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола Б категорија

Одговорностите, работните задачи и обврски ќе бидат доделени согласно интерни прирачници и упатства за работа

 • Ефективна распределбата на материјали и готови производи
 • Развивање на деловни односи со клиентите
 • Имплементирање на стратегии за да се минимизираат трошоците или времето потребно за пренесување на робата
 • Редизајн на движењето на робата со цел да се зголеми вредноста и да се минимизираат трошоците.
 • Развивање на логистичките функции 
 • Секојдневни активности кои вклучуваат набавка, транспорт и складирање.
 • Набљудување на движењето и работењето на вработените кои се вклучени во делот на транспортот
 • Одржување и развој на позитивни деловни односи со клучните вработени на клиентите кои се вклучени или директно засегнати со делот на траспортот и логистичката активност

Услови во компанијата:

 • Динамични работни услови и одлична работна атмосфера 
 • Солидни и стабилни приходи и можност за напредување
 • Дневното работно време за наведената работна позиција е 8 часа
 
 
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме да ги испратите Вашата професионална биографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација, со назнака „Логистика и транспорт” во насловот на пораката. 
 

Напомена:

 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
 • Потребно е кандидатот да е со место на живеење за реонот за кој аплицира.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде