Vrabotuvanje.com - Специјалист за работа со CNC машини - Скопје - ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за работа со CNC машини

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден

Специјалист за работа со CNC машини 

 
 

Опсег на работата:

 • Да обезбеди континуирана и непрекината работа на Одделот за производство.

Главни одговорности:

 • Подготовка и организирање на работата која што треба да се изврши.
 • Изработка на CNC-програми.
 • Ги разгледува компонентите од гледна точка на производството и трошоците, и доколку е потребно, соработува со дизајнерот за да се направат корекции.
 • Ги утврдува работните чекори и ги одобрува документите за производство.
 • Изработува CNC програми за обработка на сложени делови, прототипови и делови пред започнување со сериско производство.
 • Изработува план и стратегија.
 • Извлекува или развива геометриски податоци од технички цртежи, валидациони примероци или други податочни сетови.
 • Прави симулации на процесот на производство.
 • Одобрува и контролира програми за производството.
 • Го определува редоследот на обработка на составните делови.
 • Изготвува листи на алати, уреди за прицврстување, земајќи ги предвид фабричките стандарди.
 • Го контролира пробното производство,  ги оптимизира програмите и врши корекции на истите доколку е потребно. 
 • Документира и архивира податоци.

Потребни квалификации:

 • CAD/CAM CATIA обука
 • Управување со PDM систем
 • Процесно познавање на процес на формирање на метали
 • Минимум 3 години работно искуство.
 • Одлично познавање на англиски јазик
 

Доколку сте заинтересирани Вашето CV пратете го преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде