Vrabotuvanje.com - Хигиеничарка (м/ж) - Хрватска - Valamar Riviera d.d.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хигиеничарка (м/ж)

Хрватска

Рок за пријавување:

 • Valamar Riviera d.d.

ВАЛАМАР РИВИЕРА ОТВОРА НОВИ РАБОТНИ МЕСТА ВО 2020 ГОДИНА.
АПЛИЦИРАЈТЕ – Ве чека одлично работно место во Валамар!

Валамар е најголемата туристичка компанија во Хрватска со 36 хотели и одморалишта и 15 кампувачки одморалишта лоцирани од Истра и Кварнер до Дубровник. Ние нудиме најдобри работни услови во Хрватска за сезонска работа во областа на туризмот и можност за развој на кариера во најатрактивниот економски сектор. Валамар им нуди на сезонските вработени плата што е дури 31,5% поголема од просечната плата во туризмот, обезбедувајќи одлично сместување и топли оброци со бројни придобивки.

ХИГИЕНИЧАРКA (м/ж)
Повеќе извршители

Локација: Пореч, Рабац, Остров Крк, Дубровник, Империал Ривиера д.д. (Остров Раб), Империал Ривиера д.д. (Макарска)

Пријави се на ХИГИЕНИЧАРКА, м/ж, повеќе извршители

Потребни знаења, вештини и искуства:

 • НСС;
 • Пожелно претходно работно искуство на иста или слична позиција;
 • Пожелно познавање на еден странски јазик.

Основни одговорности:

 • Одржување на чистотата на внатрешните и надворешните простори, тоалети, тераси, базени (отворени и затворени) и ресторани;
 • Грижа за редовно снабдување со крпи и тоалетна хартија во тоалетите;
 • Eкономична употреба на потрошен материјал;
 • Да се ​​алармираат мајсторите и да се евидентира поплака во книгата за какви било дефекти што се појавиле на инсталациите и инвентарот;
 • Примена на мерки и средства за безбедност при работа.

Услови за работа:​

 • Минимална плата во висина од 40.000 денари за одработен полн фонд часови;
 • Работниот однос е заснован на определено време со пробен период во времетраење од еден месец;
 • Подмирени трошоци за сместување и оброци;
 • Работа во динамична и стимулативна средина;
 • Едукација и специјализирана обука.

 

Контакт: ljudski.potencijali@valamar.com

Facebook страна: Dobar posao u Valamaru

Менаџер за обработка на лични податоци: Валамар Ривиера д.д., Република Хрватска, Пореч, Станција Калигари 1.
Цел - Спроведување на постапка за вработување.
Правна основа: Согласност што ја давате со поднесување на барање за работа.
Вашите права - Вашата апликација за вработување во Валамар може да ја повлечете во кое било време и со самото тоа ја повлекувате и согласноста за обработка на Вашите лични податоци. Повлекувањето на согласноста не влијае на законитоста на обработката врз основа на согласноста пред истата да биде повлечена. Вие исто така имате и други права утврдени во Политиката за приватност и регулативата за заштита на личните податоци на ЕУ 2016/679.
За повеќе информации и барање за остварување на вашите права контактирајте на на следната e-mail адреса: ljudski.potencijali@valamar.com
Политика на заштита на лични податоци: Политика на приватност.
За поднесување приговори поврзани со заштита на лични податоци контактирајте го менаџерот на следната e-mail адреса: dpo@valamar.com. Имате и право за поднесување на приговор до надлежен орган.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде