Vrabotuvanje.com - Координатор во логистика - Струмица - Adient Automotive
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Координатор во логистика

Струмица

Рок за пријавување:

 • Adient Automotive

Adient is one of the world's largest global automotive seating suppliers, supporting all major automakers in differentiating vehicles through superior quality, technology and performance. With 75,000 employees, the company operates 230 manufacturing & assembly plants in 33 countries and a leading position in China. Adient is the global leader in the $60 billion market for automotive seating. 

 
Adient is an independent, publicly traded corporation separated from Johnson Controls International.
We are Adient.
A rich heritage.
A passion for precision.
Meet automotive seating, reimagined.
 
Дали сакате да бидете дел од ова возбудливо искуство?
Приклучете се на нашиот тим!
 
Бараме професионалци за работа во нашата фабрика во Струмица за позицијата:
 
Координатор во Логистика
 
 

Квалификации:
 • Универзитетска диплома од областа на Економските науки, Финансиски Менаџмент или некоја друга релевантана насока
 • Минимум од 2 години релевантно искуство 
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на германски јазик ќе се смета како предност 
 • Работа на компјутер, добро познавање на Microsoft Excel, Microsoft Word, Outlook
 • Возачка дозвола
Одговорности:
 • Поддршка на дневниот бизнис со генерирање на извештаи, планирање на производството или извозот и обезбедување на помош во секојдневните работи и нови проекти (на пример, поставување на систем, rump up на нови проекти и слично)
 • Набавка на материјали за процес на производство како и координирање за навремено пристигање на исите со цел оптимално ниво на залихи во секое време
 • Активно учество во попис на материјали заради контролна за залихи
 • Подобрување на процесите и намалување на трошоците за контрола и оптимизација на начини на транспорт и усогласеност со стандардите на компанијата, како и со локалната регулатива
Вештини: 
 • Може да се комуницира јасно со секое ниво на организацијата
 • Има исклучителни организациски и лидерски вештини
 • Способност да се успешно да даде приоритет на истовремени активности и ги доведе до затворање во рок од временската рамка и буџет
 • Останува позитивен и смирен при работа под притисок
 
Adient Automotive е посветен на еднаквост во вработувањето, диверзитет и инклузија во работната средина. За сите позиции бараме и машки и женски кандидати. Со нетрпение ја очекуваме вашата апликација. Ве молиме испратете ја преку полето Брза Апликација.
 
За подетални информации обратете се на тел. 034 369 429
 
Со аплицирање на огласите за вработување од страна на Adient Automotive Strumica, вие станувате дел од нашата датабаза на кандидати. Доколку не сакате да бидете дел од нашата датабаза, ве молиме нагласете во самата апликација.
 
Огласот е отворен до 31ви Јануари 2020
Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде