Vrabotuvanje.com - Графички работник –машинец - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички работник –машинец

Скопје

Рок за пријавување:

  • Арт Принт Студио
 
 
 
Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи: 
ГРАФИЧКИ РАБОТНИК –МАШИНЕЦ  (ШТАНЦАЊЕ, ВИТКАЊЕ, СЕЧЕЊЕ НА ГРАФИЧКИ НОЖ) 

 

Опис на работата и работните задачи:
  • Арт Принт Студио има потреба од машинец во печатница со оффсет машини, машини за доработка, плотери ... 

За таа цел потребно е лицето да поседува:
  • Особен интерес за работа со машини, напредување и отклонување на дефекти
  • Лична и професионална ефективност
  • Прецизност и ажурност во работатата 
  • Отклонување на дефекти вон работно време
  • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
  • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја 

Лицето ќе ги има следниве задачи: 
Да рабoти на штанц машина графопрес, златотиск-Графопрес, МБО машина за виткање, Сечење на графички нож, помошник во оффсет, UV Лак и други машини. Превентивно да ги одржува во работна кондиција машините. 

Помош и работни обврски со останатите вработени за изработка на печатени продукти во печатницата Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем. 

За Квалитетен и самостоен кадар со искуство компанијата нуди висока плата. Доколку немате искуство, ние сме тука да Ве обучиме, за да имате одличен знает и стабилно работно место. 

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „ГРАФИЧКИ РАБОТНИК - МАШИНЕЦ”. 

Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 

АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ ЗАШТИТНА е компанија со социјален карактер, вработува лица со Хендикеп. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде