Vrabotuvanje.com - Графички Дизајнер - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички Дизајнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио
 
 
 
Арт Принт Студио, има потреба да вработи 2 лица

ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР техничар и ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР креативецОпис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од дизајнер и познавач на припрес монтажа, со работно искуство од минимун 2 години. 
 • Арт Принт е спремен да го дообучи лицето, за припрес оделот.
 • Двете лица ќе работат комбинирано од двете задачи, со претежност на едната за која е специјалист. 
 
За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја 
Лицето ќе ги има следнива задачи: 
 • Графички дизајн со дизајнерски способности за креирање на МОДЕРНИ, УНИКАТНИ И СОВРЕМЕНИ дизајнерски решенија. 
 • Брзо и ефикасно користење на COPY/PASTE дизајнерски решенија. 
 • Брзо и ефикасно ремоделирање на готови решенија за полнење на нашата база со дизајни за ВЕБ страната. 
 • Одлично познавање на Англиски јазик, поради потребата за работа за Европски пазар. 
 • Арт Принт Студио е компанија која излегува на Европски пазар има веб страна која ќе продава решенија на Европскиот пазар. 
 • Имаме комплетно производство со над 30 машини од графичката индустрија. 
За исклучително работливи и искусни графички дизајнери и лица со пошироки знаења, ВЕБ дизајн, Анимации, Презентации, разговарање за високи плати и бенифиции. 

Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем. 

Дискреција загарантирана. 

Плата над 22000ден 

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака ,,ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР”. 

Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде