Vrabotuvanje.com - Oвластен сметководител - Скопје - ТВ 21
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Oвластен сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТВ 21

Националната телевизија ТВ21 , има потреба од комуникативна, претставителна, енергична и амбициозна личност за следната позиција:

овлаСтЕн сметководител

Потребни квалификации:

 • Високо образование
 • Најмалку 1 година работно искуство на слична или иста позиција
 • Поседување на лиценца за овластен сметководител
 • Развиени компјутерски вештини и познавање на MS Office програмите

Одговорности и задачи:

 • Комплетно водење на сметководственото работење и контрола на истото
 • Планирање, координирање и контрола на сите активности во компанијата
 • Подготовка на финансиски извештаи, завршна сметка, годишни деловни планови
 • Архивирање на документација 
 • Пресметки и уплати на сите месечни и периодични обврски кон државните институции
 • Подготовка на плата
 • Подготвување на финансиска документација потребна за банки или други институции 
 • Следење на банкарски движења и моментална состојба

Вештини и способности:

 • Одлични аналитички способности 
 • Флексибилност и ориентираност кон пронаоѓање решенија 
 • Способност за индивидуална и тимска работа, работа под притисок
 • Лојалност и иницијативност
 • Позитивен став
   

Почетна нето плата во висина од 25.000 денари со можност за напредување.


Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со испраќање на Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде