Vrabotuvanje.com - Сениор програмер/ Тим лидер - Скопје - Спорт Лаиф Трејд
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сениор програмер/ Тим лидер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Спорт Лаиф Трејд


 

Во потрага сме по Сениор програмер/ Тим лидер
 
Bet02 е интернационална софтверска компанија која е фокусирана на  развој на современи решенија што обезбедува иновативни производи и услуги за „Gaming“  индустријата. Развиваме комплетен ИТ систем за производство и одржување на софтвер за спортско обложување, онлајн казино и слот игри.

 
Опис на работно место:
 • Креирање на код за продуктите на компанијата
 • Креирање на код за поврзување со API
 • Решавање и пронаоѓање на нeдостатоци во кодот 
 • Креирање на процедури и функции во дата база 
 • Креирање на извештаи
 • Менторирање на членовите во тимот
 • Креирање на тест дизајн и автоматизација на unit/integration тестови
 • Прегледување на код и креирање на тест дизајн
 • Работа на повеќе проекти во исто време
 
Потребни кфаливикации:
 • Курс или завршено високо образование во областа на ИТ индустријата
 • Познавање на програмски јазици и технологии ( C#, JavaScript, TypeScript, HTML and CSS, ASP.NET Web Forms, Win Forms, Xamarin, XAML   .NET Core, ADO.NET, Entity Framework (EF), jQuery, ASP.NET Web Forms, Agular)
 • Минимум три години работно искуство со горенаведените технологии.
 • Познавање на Англиски јазик
 • Тимска работа
 • Познавање на алатки за контрола на верзија (TFS)
 • Одлично познавање на интеграција со API
 • Пожелно познавање на Scrum


  Ние нудиме:
   
 • Можност за патување и работа во странство
 • Флексибилен распоред за работата
 • Континуирано усовршување
 • Работа во стручен и динамичен тим
 • Месечна стимулативна заработувачка
 • Пријатна работна атмосфера
 • Можност за напредување на повисока позиција
 • Тим билдинг активности
 • Индивидуален буџет за обуки
 • Можност за работа на неполно работно време 

 
Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде