Vrabotuvanje.com - Комерцијалисти - Западна Македонија и Скопје - Mega Auto Parts
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалисти

Западна Македонија и Скопје

Рок за пријавување:

 • Mega Auto Parts

 

Mega Auto Parts има потреба од следната работна позиција

КОМЕРЦИЈАЛИСТ за западна Македонија – 1 ИЗВРШИТЕЛ
КОМЕРЦИЈАЛИСТ за Скопје – 1 ИЗВРШИТЕЛ

 

Потребни квалификации:

 • Минимум ВСС
 • Поседување вештини на продажба
 • Познавање на работа со е-каталози
 • Пожелно,  претходно работно искуство со продажба на автоделови
 • Познавање на работа со компјутер, Microsoft Office пакетот, Интернет пребарувачи
 • Познавањето на англискиот јазик ќе се смета за предност
 • Поседување на дозвола  Б - категорија
 • Способност за комуникација со купувачот  
 • Способност за тимска работа

Одговорности и работни задачи:

 • Услужување на купувачите, посета, грижа за редовно известување за новините на пазарот
 • Работа на терен
 

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде