Vrabotuvanje.com - Електро-монтер во Струмица - Струмица - Електродистрибуција ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро-монтер во Струмица

Струмица

Рок за пријавување:

 • Електродистрибуција ДООЕЛ

Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Северна Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата. 
 
КАРИЕРА ВО ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА 

 
За потребите на Корисничкиот Енерго Центар во Струмица во Група 2, бараме: 

 ЕЛЕКТРО-МОНТЕР ВО СТРУМИЦА (М/Ж) 

Работни задачи: 

 • Исклучување и повторно вклучување на корисници на дистрибутивната мрежа 
 • Отчитување на податоци од броила 
 • Контрола на приклучоци и мерни места 
 • Замена на броила на корисници 
 • Прием, обработка, чување, ажурирање, средување на документација   
 • Помош  при отстранување дефекти 
 • Откривање и пријавување неправилности на електроенергетски објекти и броила 

Потребни квалификации 
 

 • IV степен електротехничко образование – Електротехничар - енергетичар 
 • Квалификации за работа под напон ќе се сметаат за предност 
 • Компјутерски познавања ќе се сметаат за предност 
 • Возачка дозвола Б категорија 
 • Одговорност, тимска работа   
 • Комуникативност, флексибилност 

Нудиме динамична работна средина, со можност за учење и напредување, нето примања од најмалку 28.400 денари. Доколку сте заинтересирани за работната позиција испратете биографија на jobs.elektrodistribucija@evn.mk најдоцна до 30.01.2020. 
 
Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.  
 
Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде