Vrabotuvanje.com - Дистрибутер - Скопје - Специјал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Специјал
 
СПЕЦИЈАЛ е пекарско-слаткарска фирма со 29 годишна традиција, во соработка со Веро и поради понатамошен развој објавуваме оглас за:
 
Дистрибутер
 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на позиција шофер/дистрибутер
 • Познавање од компјутери (MS Office пакет)
 • Возачка дозвола - минимум „Б“ – категорија


Одговорности и задачи:

 • Одговорен за навремена и точна достава на робата до крајната цел
 • Одговорен за земање/враќање на повраток роба
 • Внимателна испорака на производите, одговорност за товарената и вратената роба во возилото
 • Товарање на спремена роба при втора или трета тура
 • Изработка на документација
 • Одговорен за протокот на документацијата (фактури, повратници и сл.)
 • Уредно чување на возилото, грижа за техничката и хигиенската исправност на возилото
   

Личен профил:

 • Комуникативност, организираност и одговорност
 • Динамични лица, насочени кон остварување резултати
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи
 • Способност за работа со дадени рокови и работа под притисок
 • Способност за тимска работа
 • Позитивен став
 • Флексибилност за работа на терен

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија на преку полето Брза Апликација со назнака за Дистрибутер.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде