Vrabotuvanje.com - Финансиски работник - Скопје - Перпетуумобиле Клининг
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансиски работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • Перпетуумобиле Клининг


 

ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ КЛИНИНГ ДООЕЛ Скопје објавува оглас за следната работна позиција

Финансиски работник (м/ж)
Реон Скопје

 

Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС
 • Претходно работно искуство во иста или слична позиција се смета за предност

Одговорности и задачи:

 • Прием, евиденција и регистрација на влезни фактури
 • Издавање и регистрација на излезни фактури
 • Комуникација со финансискиот оддел на клиентите
 • Комуникација со финансискиот оддел на компанијата и раководниот персонал
 • Усогласување на салда со клиенти
 • Набавка и требување на материјал

Личен профил:

 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Професионален однос кон работата
 • Флексибиленост и ориентираност кон наоѓање на решенија
 • Одговорност
 • Дисциплинираност
 • Почитување на правила и кодекс на работа
 • Позитивен став кон работата


​Сите заинтересирани кандидати можат да испратат биографија (CV) преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде