Vrabotuvanje.com - Специјалист за апликативна поддршка и сервис - Територија на Р.Македонија - БИОСИСТЕМИ МК ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за апликативна поддршка и сервис

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

 • БИОСИСТЕМИ МК ДООЕЛ Скопје

Компанијата Биосистеми д.о.о., дистрибутер на лабораториска опрема и реагенси од областа на молекуларна биологија и генетика, за територијата на Македонија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Албанија, Црна Гора и Косово, со седиште во Загреб, бара кандитат за работното место:

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА АПЛИКАТИВНА ПОДДРШКА И СЕРВИС

 

Опис на работно место:

 • Комуникација со купувачи
 • Советување, тренинг и едукација
 • Демонстрација на начин на примена на производи
 • Решавање на секојдневните проблеми на конструктивен начин
 • Креирање на позитивна работна атмосфера во тимот
 • Комуникација со принципали
 • Исполнување на работните задачи одговорно и на време 
 • Инсталација, одржување и поправка на лабораториски апарати и опрема 

Услови, знаење и вештини на кандитот:

 • Универзитетска диплома од областа на природните науки (биологија, медицинска биохемија, хемија, микробиологија, медицина или сл.)  
 • Склоност кон техника и подготвеност за усовршување на тоа поле 
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Напредна компјутерска писменост 
 • Активно познавање на англиски јазик разговорно и во пишана форма 
 • Подготвеност за патување во Македонија и во странство 
 • Комуникативност 
 • Одговорност во извршувањето на задачите 
 • Прилагодливост на тимот и начинот на работа 
 • Препорачливо искуство – работа во лабораторија 


Нудиме работа во динамичен и организиран состав, континуирано стручно усовршување, можност за развој и напредување и мотивациски награди за остварените резултати. 

Место на работа: Македонија и по потреба во странство.

Ве молиме пријавите да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде