Vrabotuvanje.com - Претставник за продажба - Територија на Р.Македонија - БИОСИСТЕМИ МК ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Претставник за продажба

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

 • БИОСИСТЕМИ МК ДООЕЛ Скопје

ПРЕТСТАВНИК ЗА ПРОДАЖБА
1 (Еден) Извршител

 

Опис на работно место:

 • Продажба на лабораториска опрема за генетика, дијагностика, контрола на квалитет во индустрија, истражување, форензика 
 • Комуникација со клиенти (купувачи)
 • Изработка на понуди
 • Решавање на секојдневните проблеми на конструктивен начин
 • Креирање на позитивна работна атмосфера во тимот
 • Комуникација со принципали
 • Исполнување на работните задачи одговорно и на време 

Услови, знаење и вештини на кандитот:

 • ВСС (фармација, медицина, медицинско – лабораториска дијагностика, биотехнологија и сродни струки) 
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Познавање на работа со компјутер 
 • Активно знаење на англиски јазик разговорно и во пишана форма 
 • Подготвеност за патување 
 • Комуникативност 
 • Одговорност во извршувањето на задачите 
 • Прилагодливост на тимот и начинот на работа 
 • Предност – работно искуство на слично работно место 

 

Нудиме работа во динамичен и организиран состав, постојано усовршување, можност за развој и напредување и мотивациски награди за остварените резултати. 

Место на работа: Македонија.

Ве молиме пријавите да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде