Vrabotuvanje.com - ЦНЦ Оператор (м/ж) - Кочани - Тинг Инокс дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

ЦНЦ Оператор (м/ж)

Кочани

Рок за пријавување:

 • Тинг Инокс дооел
 • Адреса: Ул.566 бр.17, 2300 Кочани

ТИНГ ИНОКС ДООЕЛ

ТИНГ Дооел е една од првите фирми во РМ за производство на опрема за прехрана, земјоделие, хемија и др. со што допринесува во развојот на целокупната економија преку потенцирање на домашниот пазар (домашно произведена опрема, а не увозна зависност).

Одличната работа и посветеноста на вработените денес ја претвори оваа компанија во едно успешно средно претпријатие кое има широк спектар на производи и околу 100 вработени.

Тинг Инокс Дооел има потреба од следната работна позиција:

ЦНЦ Оператор

Опис на работна позиција:

 • Според изготвен програм за изработка на парче да ја наштелува машината и резниот алат, а потоа да изработи прво парче
 • Монтирање и демонтирање на стегачки тела
 • Монтирање и демонтирање на сиров материјал во пакнови
 • Менување на држачи во струг или глодалка
 • Подесување на корекции на алатот во машината
 • Изработка на делови  според спецификации наведени во техничкиот цртеж

Потребни квалификации и способности:

 • Завршено средно образование
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Кандидатот да биде запознаен со спецификации од ISO/TS 16949:2009 стандардот за автомобилската индустрија 
 • Идентификација и разбирање на нумерички контроли и НЦ програми користени за контрола на алатите во машинскиот простор 
 • Разбирање на технолошки цртеж
 • Користење на мерни инструменти за проверка и потврда на квалитетот на производот 

Ние нудиме:

 • Определен работен однос
 • Можност за унапредување


Сите заинтересирани кандидати може да ја испратат својата професионална биографија преку полето "Брза Апликација".


Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде