Vrabotuvanje.com - Техничари, за оператори за работа на процесни линии - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничари, за оператори за работа на процесни линии

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 38 години, со повеќе од 200 вработени, од кои над 90 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Airbus, Boeing, Bosch, Siemens…
 

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позициите:

Техничари, за оператори за работа на процесни линии


Потребни квалификации: 
  • Завршено средно училиште: електротехничко или машинско (со или без работно искуство)
Кандидатите треба да ги исполнуваат и следните услови:
  • Способност за следење на континуирани обуки, да се дисциплинирани,  одговорни и посветени на работата
  • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери
Компанијата обезбедува:
  • Организиран превоз од и до работното место 
  • Обуки за позициите оператори и процес инженери 
  • Склучување на договор за работа
     

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 29.02.2020 преку полето “Брза Aпликација” да достават кратка биографија - CV (задолжително со фотографија, адреса, телефон и датум на раѓање) и скенирано уверение за завршено образование.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде