Vrabotuvanje.com - Oператор во оддел Customer Service - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Oператор во оддел Customer Service

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 38 години, со повеќе од 200 вработени, од кои над 90 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Airbus, Boeing, Bosch, Siemens…
 

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позициите:

Oператор во оддел Customer Service


Потребни квалификации: 
 • Завршено високо образование (Економски факултет ќе се смета за предност)
 • Работно искуство во Customer Service & Sales 
 • Одлично познавање на англиски јазик (минимум B2) и работа со компјутери
 • Способност за следење на работни инструкции и процедури за работа
 • Подготвеност за континуирани обуки, одговорнoст и посветеност на работата
 
Работни задачи:
 • Комуникација со клиенти и шпедитери
 • Обработка на барања на клиенти и интерно процесирање на истите
 • Тимска работа и координација со колегите од другите оддели
Компанијата обезбедува:
 • Организиран превоз од и до работното место 
 • Континуирани обуки  
 • Склучување на договор за работа
   

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 29.02.2020 преку полето “Брза Aпликација” да достават кратка биографија - CV (задолжително со фотографија, адреса, телефон и датум на раѓање) и скенирано уверение за завршено образование.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде