Vrabotuvanje.com - Оператори во производство - Република Чешка - Vrabotuvanje.com
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори во производство

Република Чешка

Рок за пријавување:

 • Vrabotuvanje.com
 
Manpower Груп Република Чешка во соработка со Вработување ХР Солутионс, за потребите на својот клиент Foxconn (www.foxconn.cz), лидер во производство на електроника и составни делови за компјутери, објавува оглас за регрутирање 
 

ОПЕРАТОРИ ВО ПРОИЗВОДСТВО
(Во Република Чешка)
- ВТОРА ГРУПА -
- Претходно работно искуство не е задолжително -


Опис на работа:

 • Поставување и редење на компонентите за работа
 • Следење на производната линија или линијата за пакување
 • Следење на квалитетот на производите
 • Интервенирање при настанат застој на производната линија

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование
 • Основно познавање на компјутери
 • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Тимски играч со желба за напредување
 • Способност за мануелна (рачна) работа
 • Добро психо-физичко здравје
 • Возраст над 18 години - мажи и жени (брачни парови се добредојдени)
 • Важечки македонски пасош

Услови за работа:

 • Работа во 3 смени, од понеделник до петок
 • Можност за прекувремена работа за дополнителна заработувачка
 • Работа во високохигиенски услови
 • Обезбедена работна опрема (облека, обувки, заштитна опрема)
 • Обезбеден оброк во кантината (можност за избор од 3 понудени јадења)
 • Обезбедно сместување за цело времетраење на договорот за работа (со вклучени режиски трошоци)
 • Обезбеден транспорт од и до работното место
 • Месечна нето плата од 640 до 710 евра, во зависност од распоредот на смените
 • Дополнителен надомест за работа на празник
 • Платен одмор од 25 дена
 
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Аплицирај со назнака за позицијата “ Оператор во производство” најдоцна до 29.02.2020 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде