Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба - Скопје - Гранд Оптикс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Гранд Оптикс

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА

GRAND OPTICS е нова компанија на ланец на оптики во Република Северна Македонија. Таа е дел од најголемиот оптички ланец во Бугарија, со повеќе од 55 продавници, во 12 градови, со 18 годишна историја. Доколку сакате да бидете дел од продажниот тим уште од почеток во овој оптички ланец, доколку сакате да изградите кариера во брзорастечка компанија, со големо и докажано искуство во регионот, доколку имате интерес за оптика и барате работа во ветувачка индустрија со одлични можности за развој, тогаш би ни било драго да бидете дел од нашиот тим.

Grand Optics има потреба од следната работна позиција:

Асистент за продажба

Опис на работата: Одговорностите на асистентот за продажба се продажба и советување на  клиентите при избор на диоптерски рамки, диоптерски стакла, сончеви наочари, контактни леќи и раствори, додатоци и резервни делови за понудените производи.

Потребни се следниве квалификации:

 • Степен на образование: средно образование
 • Лични квалитети: учтивост, тимска работа, иницијатива, лојалност, комуникација и друго.

Бараме:

 • Позитивни и решителни луѓе
 • Со интерес и / или искуство во оптика и оптометрија
 • Комуникативни и љубезни во работата со клиенти
 • Динамични и тимски играчи 

Нудиме:

 • Безбедно и професионално опкружување
 • Динамика и можност за Ваш личен развој
 • Програма за обука
 • Kонкурентна плата
 • Социјални придобивки
 • Долгорочен ангажман
   

Сегашниот опис на работодавачот може да биде изменет и дополнет од работодавачот во случај на промена на барањата и обврските што произлегуваат  од регулаторните и структурни промени.

Ако сметате дека се вклопувате во нашите интереси, Ве молиме да ни го испратите вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде