Vrabotuvanje.com - Офсет машинист - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Офсет машинист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио
 
 
 
Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи: 

ОФСЕТ МАШИНИСТ/МАЈСТОР,  ПОМОШНИК на ОФСЕТ МАШИНИСТ/МАЈСТОР и  ЛИЦЕ СО ПОСЕБЕН ИНТЕРЕС ЗА КОМПЛЕТНА ОБУКА ЗА ОФСЕТ МАШИНИСТ/МАЈСТОР


Опис на работата и работните задачи:
Арт Принт Студио Заштитна има потреба од ОФСЕТ машинисти за во печатница со и без работно искуство. 
Машина за опслужување РОЛАНД 304ка и 
 • Wekotron
 • CPL quick plate clamps
 • RCI control center
 • Enhanced plate, blanket and Print cylinder
 • Automatic sheet size setting and substrate thickness setting
 • Technotrans dampening solution preparation
 • Automatic blanket and ink roller wash unit
 • IR Dryer
 • Cardboarguide
 • Perfecting 2/2
 • Powder extraction
 • MABEG stream feeder
 • Suction tape feed board with sheet slow-down
 • Register control for Circumference and side (lay) register
 • Quint Speed compensation inking and dampening unit
 • MABEG stream feeder 

и Машин ROLAND 202ka и УВ Машина ROLAND
За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Особен интерес за работа со машини и нивно редовно чистење и одржување
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја 

Компанијата нуди добри плати. Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „Машинист”. 

Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 

АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ ЗАШТИТНА е компанија со социјален карактер, вработува лица со Хендикеп. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде