Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио

 
Арт Принт Студио Заштитна, има потреба да вработи: 
МАГАЦИОНЕР ВО ПЕЧАТНИЦА 

 
Опис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од лице кое ќе ги обавува следниве работни задачи: 

Магационер и Доработник во печатница
Опис на работно место  

Главни обврски Магационер
 • Примање роба, 
 • Складирање, 
 • Издавање роба, хартија, боја, фолии и секакви материјали потребни за работење на печатницата и продажбата потребни за печатница. 
 • Педантно наредени магацини со претходно предефинирани позиции, нумерирани за едноставно пребарување.
 • Редовен попис. 
Водење евиденција
 • Водење евиденција кон сите субјекти каде што се издава робата, во сите делови каде што ќе се издава робата, согласно договорени правила. 
Споредни обврски:
 • Доработник во печатница
 • Лепење, штосување, хефтање, перфорирање, тврд повез и сите останати доработки во печатница. 
За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Особен интерес за педантно работење и исклучитено почитување на правилата за работа 
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работатата 
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја 
Лицето ќе ги има следнива задачи: 
Помош и работни обврски со останатите вработени за изработка на печатени продукти во печатницата Можност за напредување во плата, после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем. 

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака„МАГАЦИОНЕРДОРАБОТНИК”. Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде